Przyrządy pomiarowe – produkcja. To nasza mocna strona.
Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów firma PowerTech s.c. realizuje produkcję przyrządów specjalnych, specjalistycznych przyrządów pomiarowych, instrumentów pomiarowych oraz stanowisk badawczych. W praktyce często zachodzi potrzeba szybkiego i precyzyjnego pomiaru wyrobów o skomplikowanych kształtach. Szczególnie przy produkcji seryjnej i wielkoseryjnej czas poświęcony na pomiar ma duże znaczenie. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia konstruujemy dedykowane stanowiska pomiarowe, przyrządy pomiarowe czy instrumenty pomiarowe. Na podstawie wytycznych klienta lub wskazanych norm jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać dowolne urządzenie pomiarowe lub badawcze. W oparciu o wieloletnią współpracę z różnymi jednostkami badawczymi oraz naukowymi mamy możliwość potwierdzić spełnienie wymagań norm w wyprodukowanych przyrządach specjalnych czy instrumentach pomiarowych. W celu pełnego zaspokojenia potrzeb naszych klientów nieustannie poszerzamy gamę produkowanych przez nas urządzeń oraz produktów. Dokładamy wszelkich starań aby każde zapytanie dotyczące skonstruowania oraz wykonania specjalnego stanowiska pomiarowego, badawczego stanowiska pomiarowego, instrumentu pomiarowego było w profesjonalny sposób rozpatrzone a otrzymany przez klienta przyrząd badawczy spełniał jego oczekiwania.
STANOWISKO DO BADANIA WYTRZYMAŁOŚCI PRĘTÓW NA SKRĘCANIE
![]() |
Stanowisko umożliwia precyzyjne wyznaczanie wytrzymałości prętów na skręcanie. Maksymalny moment skręcający wynosi 1000 Nm a długość badanych próbek mieści się w zakresie od 350-800 mm. Wartość aktualna momentu oraz wartość szczytowa wyświetlane są na panelu operatorskim. Charakterystyka pracy skręcarki może być programowana. Prędkość obrotowa, kierunek obrotów, zmierzanie do określonego momentu czy cykle pracy są ustalane przy pomocy panelu w zależności od potrzeb badania. |
![]() |
STANOWISKO POMIAROWE 3D
![]() |
Stanowisko zostało zaprojektowane i wykonane przez firmę Powertech s.c. w odpowiedzi na potrzeby branży budowlanej. Służy do pomiaru w 3 osiach wielkości geometrycznych (długość, szerokość, grubość) płyt do izolacji cieplnej takich jak wełna mineralna czy styropian. Stanowisko wyposażone zostało w odczyt cyfrowy (zakres 1200x1000x350mm, wyświetlana rozdzielczość ustawialna 0,005, 0,01 lub 0,1mm). Zastosowanie prowadnic liniowych HIWIN oraz liniałów bezstykowych pozwoliło na zwiększenie dokładności pomiarowej oraz ograniczenie do minimum oporów przesuwu. Na życzenie klienta wykonujemy stoły o innych zakresach pomiarowych jak również z napędem mechanicznym ze sterowaniem CNC. |
WIDEO PROJEKTOR POMIAROWY
![]() |
![]() |
![]() |
Wideo projektor został zaprojektowany i wykonany przez firmę Powertech s.c. Służy do pomiarów skomplikowanych kształtów profili oraz powierzchni detali. Wideo projektor został wyposażony w precyzyjny stolik pomiarowy z systemem szybkiego przesuwu. Zakres pomiarowy w zależności od zastosowanego stolika wynosić może od 50×100 [mm] do 200×300 [mm]. System odczytu stanowią optyczne liniały pomiarowe współpracujące z procesorem danych DS-600. Wysokiej klasy system wizualizacji obrazu z wyświetlaczem LCD daje możliwości pomiarów trudno mierzalnych elementów przy zachowaniu doskonałej widoczności szczegółów. Kamera zaopatrzona została w płynną regulację powiększenia w zakresie od 10x do 80x co pozwala na precyzyjne ustawienie żądanego obrazu. Wszystkie te cechy w połączeniu z regulowanym oświetleniem pierścieniowym czyni ten wideo projektor doskonałym narzędziem do precyzyjnych pomiarów bezstykowych różnych detali.
Dla zwiększenia komfortu pracy oraz ułatwienia pomiarów procesor danych został wzbogacony o gotowe funkcje pomiarowe takie jak: pomiar linii, odcinka, odległości, kąta, krzywej itd. Współrzędne punktów pomiarowych dzięki zastosowaniu przełącznika nożnego mogą być wprowadzane bez konieczności odrywania rąk od pokręteł przemieszczania stolika.
Dodatkowe wyposażeniem wideo projektora stanowić może oprogramowanie PC.
STANOWISKO DO BADAŃ WYTRZYMAŁOŚCIOWYCH SIŁY ZGRZEWÓW ŚRUB I NAKRĘTEK
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Prezentowane stanowisko służy do pomiaru siły odrywania zgrzanych nakrętek oraz śrub w profilach części samochodowych. Jest to w pełni zautomatyzowane stanowisko pozwalające na przeprowadzanie prób ściskania z siłą do 20kN. Wyniki pomiaru obrazowane są na zabudowanym wyświetlaczu cyfrowym oraz przesyłane bezpośrednio do stworzonego na potrzeby klienta oprogramowania PC. Oprogramowanie pozwala na pełną analizę wyników pomiarowych oraz tworzenie raportów pomiarowych. Dla poprawy wydajności i komfortu pracy przyrząd posiada funkcję precyzyjnej regulacji prędkości przesuwu w obu kierunkach.
DYDAKTYCZNE STANOWISKO DO BADANIA PRĘTÓW NA SKRĘCANIE
Prezentowane stanowisko umożliwia przeprowadzanie eksperymentów polegających na zadaniu momentu skręcającego próbce o przekroju okrągłym. Podczas przeprowadzania próby rejestrowane są kąt skręcenia oraz wywołany moment. Doświadczenie może być prowadzone do zniszczenia próbki. W celu dostosowania do różnych długości próbek stanowisko wyposażone jest w możliwość kompensacji długości. Tarcze kątowe na wejściu oraz wyjściu dają możliwość precyzyjnego odczytu kąta skręcenia a cyfrowy licznik obrotów – ilości skręceń. Dzięki mocnej konstrukcji oraz zastosowaniu przekładni o przełożeniu i=63 możliwy jest do uzyskania moment skręcający do 60Nm.
W standardzie ze stanowiskiem dostarczane jest:
– jednostka badawcza 60 Nm,
– zestaw 12 próbek,
– zestaw materiałów instruktażowych.
DYDAKTYCZNE STANOWISKO DO BADANIA PRĘTÓW NA ZGINANIE
Przedstawiona jednostka doświadczalna daje możliwości badania
zachowania stateczności prętów w różnych warunkach pracy.
Umożliwia przeprowadzanie eksperymentów dla różnej długości
prętów, wykonanych z różnych materiałów, zamocowanych
w uchwytach stałych, przegubowych lub przesuwnych.
Podczas badania cyfrowy wskaźnik daje możliwość ciągłej
kontroli zadanej siły, natomiast czujnik analogowy – wartości
odchylenia badanego pręta.
W standardzie ze stanowiskiem dostarczane jest
– jednostka badawcza do 2 kN, :
– zestaw 12 próbek o różnej długości i z różnych materiałów,
– program na PC umożliwiający graficzną ocenę siły wyboczeniowej
oraz obliczenia siły wyboczeniowej wzorem Eulera,
– zestaw materiałów instruktażowych,
– mocowania prętów: sztywne, przegubowe, przesuwne.
IMAPCTOR – PRZYRZĄD DO BADANIA WYTRZYMAŁOŚCI DETALI NA UDERZENIA
Przyrząd stosowany do badania wytrzymałości na uderzenia różnego typu urządzeń czy przedmiotów. Szeroko stosowany w przemyśle zabawkarskim. Wykonany zgodnie z dostarczoną przez klienta specyfikacją.
Dane techniczne:
- Masa całkowita 25 +/- 0,1 kg
- Masa korpusu uderzającego 17 +/- 0,1 kg
- Elastyczność sprężyn 6,9 N/mm +/-1 N/mm
- Wstępne naprężenie wszystkich sprężyn 1040 +/- 5N
- Średnica powierzchni uderzającej fi 200mm
STATYW DO SIŁOMIERZY DWUSTRONNEGO DZIAŁANIA
Statyw ręczny dwustronnego działania (ściskanie oraz rozciąganie) może być zastosowany do bardzo wielu aplikacji gdzie zachodzi potrzeba badania wytrzymałościowego detali. Przykładowym zastosowaniem może być badanie siły odrywanie wieczek od różnego rodzaju pojemników, otwieranie puszek, siły odklejania taśmy itd.
![]() |
![]() |
|
STANOWISKO DO BADANIA SIŁY WYCIĄGANIA USZCZELKI Z DRZWI LODÓWKI
Stanowisko wykonane dla jednego z wiodących producentów lodówek. Stanowisko umożliwia precyzyjny pomiar siły wyciągania uszczelek drzwiowych przy zadanej prędkości roboczej. Przyrząd został wykonany jako mobilne stanowisko, pozwalające na dokonywanie pomiarów w dowolnym miejscu na terenie zakładu. Konstrukcja urządzenia daje możliwość obmiaru drzwi o gabarytach od 400×400 mm aż do 1900×600 mm. Zintegrowany z PC siłomierz pozwala na prowadzenie pełnej dokumentacji prowadzonych pomiarów oraz ich analizę w zależności od potrzeb.
STACJONARNY POMIAR GŁĘBOKOŚCI
W przypadku pomiaru głębokości niewielkich elementów większy sens ma praca z systemem stacjonarnym. Ponieważ częsta zmiana powiększenia nie ma tu miejsca, systemy te są dokładne i powtarzalne. Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia, jest dokładność, z jaką mają być mierzone głębokości. Jeżeli wymaganie dotyczące dokładności leży w zakresie +/- 1 mikrona, należy bezwzględnie zastosować obiektyw z co najmniej 20-krotnym powiększeniem. Stosowana rura tubusu ma długość 120 mm. Kamera ma rozdzielczoÊç 1600 x 1200 punktów. Koncentryczne oświetlenie, jakie musi być w tym przypadku zastosowane, jest zasilane z kamery USB.Ponieważ przy dużym powiększeniu pole widzenia jest praktycznie nigdy niewystarczające, aby zobaczyć górny i dolny punkt ogniskowania, wymagany jest stół pozycjonujàcy które dostępne są w wielu wymiarach i w wielu konfiguracjach (na zapytanie). | ||
DŁUGOŚCIOMIERZ WIDEOSKOPOWY
![]() |
Prezentowane stanowisko umożliwia przeprowadzanie pomiaru długości elementów z odczytem do 0,005mm. Wyraźny krzyż pajęczy umożliwia precyzyjne określenie krawędzi pomiaru. Urządzenie świetnie sprawdza się w warunkach produkcyjnych jako sprawdzian poprawności wykonania elementów walcowych, wpustów czy zębatych części.Dostępne zakresy L=500mm/1000mm/1500mm/2000mmW standardzie ze stanowiskiem dostarczane jest: – jednostka wskazująca o rozdzielczości 0,005mm, – zestaw służący do zamocowania detalu w sposób powtarzalny, – instrukcja obsługi oraz świadectwo sprawdzenia. | ||
![]() |
STÓŁ DO OBMIARU BLACH ANIZOTROPOWYCH