• +48 33 487 14 47      

Nasza firma wyspecjalizowała się w projektowaniu i produkcji różnego rodzaju stołów pomiarowych. W przypadku konieczności dokonywania pomiarów detali o skomplikowanych kształtach czy szybkiego i dokładnego pomiaru detali na linii produkcyjnej nasza firma służy pomocą w wykonaniu dedykowanego stołu specjalnego. Wykonujemy stoły pomiarowe 1D,2D oraz 3D. W zależności od wymagań klienta stoły mogą być manualne lub zautomatyzowane. Pinola pomiarowa może zostać wyposażona w końcówkę stykową lub wysokiej rozdzielczości kamerę cyfrową do pomiarów optycznych.  Największy zakres pomiarowy wykonanego do tej pory stołu sięgał aż 12 metrów. Wykonujemy stoły o podstawach stalowych, aluminiowych oraz granitowych.

 


STÓŁ POMIAROWY 3D ZMOTORYZOWANY


Poniżej przedstawiamy stół wykonany dla jednego z większych producentów blach stalowych w Europie. Stół 3D o zakresie pomiarowym w osi X 6000 mm. Stół wyposażony w kamerę cyfrową oraz procesor danych do analizy 2D. Pomiar w osi Z odbywa się przy pomocy czujnika laserowego. Przesuw w osiach X i Y zmotoryzowany.

 

 


STANOWISKO POMIAROWE 3D DO POMIARU WEŁNY SZKLANEJ


 

Petralana widokStanowisko zostało zaprojektowane i wykonane przez firmę Powertech s.c. w odpowiedzi na potrzeby branży budowlanej. Służy do pomiaru w 3 osiach wielkości geometrycznych (długość, szerokość, grubość) płyt do izolacji cieplnej takich jak wełna mineralna czy styropian. Stanowisko wyposażone zostało w odczyt cyfrowy (zakres 1200x1000x350mm, wyświetlana rozdzielczość ustawialna 0,005, 0,01 lub 0,1mm). Zastosowanie prowadnic liniowych HIWIN oraz liniałów bezstykowych pozwoliło na zwiększenie dokładności pomiarowej oraz ograniczenie do minimum oporów przesuwu. Na życzenie klienta wykonujemy stoły o innych zakresach pomiarowych jak również z napędem mechanicznym ze sterowaniem CNC.

 


WIDEO PROJEKTOR POMIAROWY


Wideo projektor został zaprojektowany i wykonany przez firmę Powertech s.c. Służy do pomiarów skomplikowanych kształtów profili oraz powierzchni detali. Wideo projektor został wyposażony w precyzyjny stolik pomiarowy z systemem szybkiego przesuwu. Zakres pomiarowy w zależności od zastosowanego stolika wynosić może od 50×100 [mm] do 200×300 [mm]. System odczytu stanowią optyczne liniały pomiarowe współpracujące z procesorem danych DS-600. Wysokiej klasy system wizualizacji obrazu z wyświetlaczem LCD daje możliwości pomiarów trudno mierzalnych elementów przy zachowaniu doskonałej widoczności szczegółów. Kamera zaopatrzona została w płynną regulację powiększenia w zakresie od 10x do 80x co pozwala na precyzyjne ustawienie żądanego obrazu. Wszystkie te cechy w połączeniu z regulowanym oświetleniem pierścieniowym czyni ten wideo projektor doskonałym narzędziem do precyzyjnych pomiarów bezstykowych różnych detali. Dla zwiększenia komfortu pracy oraz ułatwienia pomiarów procesor danych został wzbogacony o gotowe funkcje pomiarowe takie jak: pomiar linii, odcinka, odległości, kąta, krzywej itd. Współrzędne punktów pomiarowych dzięki zastosowaniu przełącznika nożnego mogą być wprowadzane bez konieczności odrywania rąk od pokręteł przemieszczania stolika.

Dodatkowe wyposażeniem wideo projektora stanowić może oprogramowanie PC.

Wideo projektor widokPanel

Widok kamery