Stanowiska badawcze

Jedną z podstawowych gałęzi produkcyjnych firmy Powertech s.c. jest projektowanie i produkcja stanowisk badawczych według norm.

 


STANOWISKO DO BADANIA DRUTÓW NA SKRĘCANIE wg. PN-ISO 7800


Stanowisko do badania drutów na skręcanie wg. normy PN ISO 7800 pozwala na wykonywanie prób jednokierunkowe skręcania drutu w zakresie od Ø 0,2 mm do Ø 5,0 mm. Zakres prędkości obrotowej wynosi od 0,5 obr/sek do 5 obr/sek. Odległość między uchwytami od 0-550 mm. Stanowisko zostało wyposażone w dotykowy panel operatorski gdzie można dokonywać zmian parametrów badania i odczytywać wyniki. Naciąg drutu odbywa się grawitacyjnie poprzez zawieszanie odważników. Dla wygody operatora odważniki podnoszone są przy pomocy ręcznej windy.

 

stanowisko do badania drutów na skręcanie stanowisko badawcze stanowisko do badania

 


STANOWISKO DO BADANIA WYTRZYMAŁOŚCI PRĘTÓW NA SKRĘCANIE


Stanowisko umożliwia precyzyjne wyznaczanie wytrzymałości prętów na skręcanie. Maksymalny moment skręcający wynosi 1000 Nm a długość badanych próbek mieści się w zakresie od 350-800 mm. Wartość aktualna momentu oraz wartość szczytowa wyświetlane są na panelu operatorskim. Charakterystyka pracy skręcarki może być programowana. Prędkość obrotowa, kierunek obrotów, zmierzanie do określonego momentu czy cykle pracy są ustalane przy pomocy panelu w zależności od potrzeb badania.

 

stanowisko do badania wytrzymałości prętów na skręcenie

wrzeciono