• +48 33 487 14 47      

Stanowiska badawcze


Jedną z podstawowych gałęzi produkcyjnych firmy Powertech s.c. jest projektowanie i produkcja dostarczająca stanowiska badawcze według norm.

Nasz doświadczony zespół może zaprojektować i zbudować stanowiska badawcze dopasowane do wszystkich potrzeb, niezależnie od tego, czy opiera się na konkretnej wizji, czy jest inicjatorem nowego projektu. Typowe wymagania przypadające na  stanowiska badawcze obejmują działanie w konfigurowalnych warunkach testowych, łagodzenie awarii jednostki oraz zbieranie danych do analizy, badań i/lub weryfikacji specyfikacji jednostki.

Dostarczamy kompletne stanowiska badawcze 'pod klucz’ lub indywidualne usługi w celu uzupełnienia wewnętrznych zasobów klienta. Oferujemy szeroki zakres współpracy w celu zaoferowania alternatywnych rozwiązań, funkcji bezpieczeństwa oraz oceny kosztów i korzyści danego projektu, chcąc zapewnić jak najlepsze  stanowiska badawcze.

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji  sprzętu przypadającego na stanowiska badawcze, w tym urządzeń do testowania funkcjonalnego komponentów i systemów oraz zintegrowanych rozwiązań testowych oznacza, że nauczyliśmy się zadawać właściwe pytania, identyfikować kluczowe czynniki napędzające projekt, oceniać i udoskonalać zakres projektu oraz minimalizować każde potencjalne ryzyko. 

Oferowane przez nas stanowiska badawcze, wyposażone w sprzęt do badania drutów oraz prętów na skręcanie, to sprawdzone przez klientów podejście, które obejmuje planowanie, inżynierię, projektowanie i montaż niestandardowych urządzeń, zaopatrzenie, zarządzanie projektami, uruchomienie i długoterminowe wsparcie operacyjne. Nasze rozwiązania pozwalają na dostosowanie całego procesu do wewnętrznych metod, procedur, dokumentacji, wymagań sprawozdawczych i preferencji zakupowych klienta, przy jednoczesnym dostosowaniu potrzeb do danego budżetu, harmonogramu projektu i zasobów wewnętrznych.

W Powertech s.c. udane testy funkcjonalne systemu, realizowane przez nasze stanowiska badawcze wynikają z praktycznego doświadczenia i zaangażowania w dostarczanie nie tylko sprzętu i dokumentacji, ale też określonej wydajności systemu testowego, która spełnia wymagania i oczekiwania klienta. 

 


STANOWISKO DO BADANIA DRUTÓW NA SKRĘCANIE wg. PN-ISO 7800


Stanowiska badawcze do badania drutów na skręcanie wg. normy PN ISO 7800 pozwalają na wykonywanie prób na jednokierunkowe skręcania drutu w zakresie od Ø 0,2 mm do Ø 5,0 mm. Zakres prędkości obrotowej wynosi od 0,5 obr/sek do 5 obr/sek. Odległość między uchwytami od 0-550 mm. Stanowiska badawcze zostały wyposażone w dotykowy panel operatorski gdzie można dokonywać zmian parametrów badania i odczytywać wyniki. Naciąg drutu odbywa się grawitacyjnie poprzez zawieszanie odważników. Dla wygody operatora odważniki podnoszone są przy pomocy ręcznej windy.

 

stanowisko do badania drutów na skręcaniestanowisko badawczestanowisko do badania

 


STANOWISKO DO BADANIA WYTRZYMAŁOŚCI PRĘTÓW NA SKRĘCANIE


Stanowiska badawcze umożliwiają precyzyjne wyznaczanie wytrzymałości prętów na skręcanie. Maksymalny moment skręcający wynosi 1000 Nm a długość badanych próbek mieści się w zakresie od 350-800 mm. Wartość aktualna momentu oraz wartość szczytowa wyświetlane są na panelu operatorskim. Charakterystyka pracy skręcarki może być programowana. Prędkość obrotowa, kierunek obrotów, zmierzanie do określonego momentu czy cykle pracy są ustalane przy pomocy panelu w zależności od potrzeb badania.
 

stanowisko do badania wytrzymałości prętów na skręcenie

wrzeciono